Eleganckie sukienki na wesele i inne okazje

sukienki okolicznościowe

Istnieje wiele okoliczności, przy których założenie sukienki wydaje się wręcz obowiązkowe. Wesele jest z pewnością jedną z nich. Na szczęście, dzięki mnogości kolorów, wzorów i fasonów dostępnych na rynku, obowiązek ten może być również przyjemnością.

Szeroki wybór

By tak się faktycznie stało, warto poszukać miejsc, w których wybór sukienek na wesele, czy po prostu sukienek koktajlowych, będzie na tyle duży, że bez problemu znajdziemy przynajmniej kilka, które od razu wpadną nam w oko. Drugą wskazówką, jaką warto uwzględnić, rozpoczynając poszukiwanie sukienki idealnej, jest otwartość na różne wzory, fasony, kolory itp. Takie podejście ułatwia również współczesna moda.

Zjawiskiem, które jest w niej obecne, od co najmniej kilku sezonów, jest eklektyzm. W przypadku sukienek na wesele przekłada się to na ich różnorodność. W sklepach znajdziemy dziś bez problemu zarówno sukienki maxi, jak i mini czy midi. Duży wybór panuje też, jeśli chodzi o kolory, wzory, fasony czy materiały.

Dla przykładu, jeśli szukamy kreacji w stylu glamour, doskonałą opcja mogą być długie sukienki cekinowe. Szukając sukienki maxi mamy również do dyspozycji lekkie, wręcz dziewczęce fasony z tiulowym dołem, dostępne zarówno w delikatnych, pastelowych kolorach, jaki i mocnych, nasyconych, wręcz neonowych barwach. Ciekawym pomysłem mogą być też sukienki z materiału delikatnie opływającego sylwetkę (np. szyfonu), o romantycznym charakterze, przywodzące na myśl np. przyjęcie w ogrodzie.  

A może sukienka mini?

Wśród propozycji sukienek weselnych i koktajlowych znajdziemy też wiele sukienek mini. W tym przypadku również można zaryzykować stwierdzenie, że każda z nas powinna znaleźć coś dla siebie. Projektanci proponują nam m.in. ultra kobiece sukienki dopasowane do sylwetki, odsłaniające nogi i ramiona, jak i rozkloszowane mini.

Wśród tego typu kreacji są też te, które zaprojektowano w myśl zasady, „jeśli odkrywamy nogi, zakrywamy górę”. Te sukienki mogą mieć np. zabudowane ramiona lub asymetryczny krój, odsłaniający jedno ramię.

Wspomniana już rozkloszowana sukienka mini również może mieć wiele twarzy. Od klasycznych „bombkowych” sukienek (gorsetowych lub nie), przez „lżejsze” kreacje wykorzystujące na szeroką skalę tiule, hafty i koronki – po szyfonowe sukienki pięknie układające się w tańcu.

Niezależnie od tego, na który wariant sukienki się zdecydujemy, podejmując decyzję o zakupie trzeba też zwrócić uwagę na to, jak się w niej czujemy.